• Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa im. Johna Deweya w Obornikach

Młyńska 5a , 64-600 Oborniki

Jesteśmy szkołą która od początku swego istnienia realizuje autorski program zajęć mechatroniki. Biorą w nim udział wszystkie dzieci uczące się w naszej szkole od klasy pierwszej do klasy szóstej. Uczymy dzieci podstaw elektroniki, mechaniki, programowania, wspierając program nauką rysunku technicznego i modelarstwem. Do tej pory pracowaliśmy na takich zestawach jak abidurino, trobot czy zestawy do elektroniki. Budujemy również swoje projekty elektroniczne, takie jak samopodlewająca się doniczka czy mechaniczne, sterowane drogą radiową urządzenia. Ponadto zbudowaliśmy maszynę do malowania pisanek do której program tworzyła każda klasa, tworząc na pisankach swój niepowtarzalny wzór. Zestawy do budowania w/w rzeczy są drogie dlatego często wykorzystujemy części z odzysku, papier czy drewno. Nasze działania informatyczno -komunikacyjne propagujemy również poprzez organizowanie cyklicznych spotkań, podczas których dzieci wraz z rodzicami i dziadkami bawią się wykorzystując roboty, tablety, makey-makey oraz wirtualną rzeczywistość. Technologię tą wykorzystujemy również do nauki innych przedmiotów przygotowując dla uczniów interaktywne quizy. Korzystając z kahootiqizizz tworzą zestawy fiszek na lekcjach j. angielskiego a na j. polskiego na platformie quizlet. Wykorzystują kody QR udostępniając tym samym edukacyjne zasoby sieci. Tworzą interaktywne ćwiczenia na platformie learningApps czy interaktywne puzzle. Generują rozszerzona rzeczywistość AR w aplikacji Aurasma. Efekty swojej pracy dokumentują prowadząc blogi takie jak: Tik z klasą, Mitologujemy, A może Wielkopolska, A może książka. Wszystkie te działania bardzo mocno angażują naszych uczniów do pracy, co owocuje pracą zespołową, indywidualizacją nauczania i zapadaniem lekcji w pamięci.