• Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Keglik” w Środzie Wielkopolskiej

ks. Kegla 1 , 63-000 Środa Wielkopolska

Zgodnie z ideą przyświecającą naszej szkole - „Rozpoznać, wspierać, rozwijać - uczeń zdolny w Kegliku” staramy się, aby nasi uczniowie mieli wiele ciekawych zajęć i projektów. Już po roku działalności zdobyliśmy prestiżowy tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Zdajemy sobie sprawę, że już od pierwszych etapów edukacji dzieci powinny zapoznawać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, programowaniem i robotyką, które kształtują umiejętność logicznego myślenia, współpracy, rozwijają kreatywność i zainteresowania. W dążeniu do rozwoju i podnoszeniu jakości kształcenia w naszej szkole bardzo ważną rolę odgrywają dodatkowe pomoce dydaktyczne, którymi bez wątpienia stałyby się nagrody w projekcie - zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3. Całodniowy festiwal nauki odbywający się w zwycięskiej szkole to atrakcja nie tylko dla naszych uczniów, ale dla całego miasta. Przystępując do projektu „Szkoła Małego Inżyniera” stawiamy na kompetencje przyszłości, ponieważ wierzymy, że otworzą naszym uczniom drogę do sukcesu.