• Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego

ul. Solna 12 , 61-736 Poznań

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. H. Wieniawskiego powinna wygrać konkurs, ponieważ jej uczniowie śpiewająco zaprogramują przyszłość! Robot sterowany harfą, eksperymenty z nutami w roli głównej oraz flet poprzeczny z drukarki 3D to tylko niektóre pomysły naszych małych inżynierów.

Udział w programie będzie niezwykłym doświadczeniem, które z pewnością zostanie w pamięci dzieci na długo, a co najważniejsze zachęci je do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań poprzez nauki ścisłe, technikę i codziennie towarzyszącą im muzykę.

Naukowcy z Finlandii przeprowadzili badania mózgów muzyków. Zauważyli, że półkule mózgowe osób muzykalnych lepiej ze sobą "współpracują" ‒ połączenie między prawą a lewą półkulą jest lepsze, a sam mózg pracuje efektywniej. Można więc zakładać, że budowa tego organu ściśle wiąże się z predyspozycjami muzycznymi ludzi. W 2009 roku ogłoszono wyniki badań, które również pokazywały jak muzyka wpływa na mózg profesjonalistów. Okazało się, że długotrwałe granie na jakimś instrumencie może powiększyć część mózgu odpowiedzialną za słuch oraz zręczność.

Byłoby fantastycznie, gdyby to właśnie uczniowie POSM I stopnia mieli szansę dalej rozwijać swoje mózgi nie tylko poprzez grę na instrumentach, ale także zajęcia z robotyki.

Dziękujemy za każdy oddany głos!