• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Ziminie

Zimin 3 , 63-006 Krerowo

Jesteśmy małą szkołą, ale z ponad stuletnią tradycją. Szkoła od 2001 roku prowadzona jest przez Stowarzyszenie rodziców utworzone w 2001 roku. Jest to jedno z pierwszych stowarzyszeń powstałych na terenie Wielkopolski.
    Pracując z naszymi uczniami staramy się rozwijać przede wszystkim ich kreatywność poprzez codzienne wspólne rozwiązywanie problemów, pracę w grupach, pracę w terenie. Podejmujemy też wspólne wyzwania np. w ostatnim czasie nakręciliśmy lipdub promujący naszą szkołę, bierzemy udział w akcjach charytatywnych jak WOŚP czy Szlachetna Paczka.
    Jako nauczyciele wiemy, że nauka kodowania za pomocą robotów uczy dzieci logicznego i kreatywnego myślenia i do tego w bardzo dla nich atrakcyjny sposób.
    Nasi uczniowie stają się coraz bardziej otwarci na świat i nowe wyzwania, wiem, że to ewentualne zwycięstwo wzmocni ich i pokaże, że wspólne działania ( uczniowie, rodzice, nauczyciele, znajomi) mają sens i dzięki nim środowisko jest zjednoczone i nie podzielone, a dzięki temu można więcej !