• Społeczna Szkoła Podstawowa we Wszemborzu

Wszembórz 75 , 62-306 Kołaczkowo

Szkoła we Wszemborzu jest szkołą wyjątkową. Jest to "szkoła z sercem", to nie tylko budynek, sprzęt, boisko, ale przede wszystkim uczniowie, nauczyciele i rodzice. W szkole tej nauczyciele dobrze znają swoich wychowanków, pomagają im, znają ich potrzeby i nikt nie jest anonimowy. Jest to wspólnota nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy własnie dla swoich dzieci powołali Stowarzyszenie, aby móc prowadzić tego rodzaju placówkę oświatową. Z pewnością nikt nie spodziewał się, że będzie tak trudno, i że się to uda. Ale jesteśmy!! Każdego dnia walczymy!! W szkole ciągle” coś się dzieje” w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to szkoła otwarta na zmiany, podążająca za panującymi trendami, wymaganiami i dlatego właśnie powinna zostac zgłoszona do programu Szkoła Małego Inżyniera!