• Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach

ul. Poznańska 2, , 62-085 Skoki

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach wychowuje i kształci swoje dzieci pod hasłem „Szanując przeszłość- zwracamy się ku przyszłości”. Stawiamy na innowacyjność i nieszablonowość, a także na podmiotowe traktowanie ucznia, jego wszechstronny rozwój i pomoc każdemu wychowankowi.
    Nasza szkoła jest otwarta na zdobywanie wiedzy poprzez działanie i przeżywanie. Uczniowie chętnie biorą udział w laboratoriach doświadczalnych z zakresu nauk ścisłych (przyrody, biologii, chemii, fizyki). Uczestniczą w akcjach organizowanych przez ośrodki akademickie (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz aktywnie rozwijają swoją kreatywność na zajęciach z informatyki. Chcemy kształcić najlepszych małych inżynierów, zaczynając od wspaniałej przygody jaką jest projektowanie robotów na bazie programowych klocków Lego Mindstorms EV3. Udział w konkursie i wygrana pozwoli na ujawnienie ukrytych talentów naszych uczniów. Szkoła, obok tradycyjnych lekcji oferuje np. naukę programowania. Na lekcjach matematyki i informatyki rozwija się praktyczne umiejętności oraz logiczne myślenie.
    Ponadto zbliża się jubileusz 100- lecia naszej szkoły, festiwal nauki byłby wspaniałą inauguracją tych obchodów. Placówka jest dobrze wyposażona, a nauka wychodzi naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom.
    Dzieci w naszej gminie nie zmarnują poświęconego im czasu i w pełni wykorzystają go na naukę i eksperymentowanie, dzięki którym będą mogły stawiać kolejne kroki ku wyzwaniom przyszłości.