• Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Starym Mieście

ul. Szkolna 11 , 62-571 Stare Miasto

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Starym Mieście jest szkołą wiejską, ale osiąga wysokie wyniki w nauczaniu (powyżej średniej krajowej) i sporcie. Jest szkołą liczącą ponad 430 uczniów prężnie się rozwijającą. Przyciąga uczniów spoza obwodu szkolnego (ok. 25 % ) całego stanu osobowego. Jest prekursorem zmian informatycznych w naszej gminie (pierwsze komputery, pierwsza pracownia, pierwsza strona internetowa, pierwsza baza danych, pierwsza sieć koputerowa, pierwsza sieć WiFi, pierwszy dziennik elektroniczny. Współpracujemy z dwoma szkołami zagranicznymi prowadząc coroczne wymiany młodzieży. Od wielu lat korzystamy z ofert wyższych szkół poznańskich uczestnicząc w projektach naukowych. W tym roku jest to Mały Medyk. Organizujemy corocznie Szkolny Dzień Nauki. Naszą szkołę odwiedziło w wykładami dwóch profesorów USA, Zbigniew Radziemski - fizyk, specjalista w dziedzinie laserów, wynalazca LIBS metody badania próbek na Marsie oraz Zbigniew Radzimski - elektrotechnik specjalista w dziedzinie produkcji płytek krzemowych.