• Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Jaroszewicach Grodzieckich

Jaroszewice Grodzieckie 38 , 62-570 Jaroszewice Grodzieckie

Dzieci mające styczność z tym przedmiotem zdobywają nie tylko wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy; programowanie to przede wszystkim szukanie i budowanie drogi, która pozwala dotrzeć do wyznaczonego celu. Kodowanie charakteryzuje bardzo świadomy sposób myślenia, który pokazuje dzieciom jak w prostszy sposób i skuteczniej rozwiązywać problemy – czy to w kodzie, czy też w życiu codziennym. Co więcej, używanie kodu rozwija części mózgu odpowiedzialne za pamięć, koncentrację oraz języki obce, co może ułatwić dzieciom nabywanie kolejnych umiejętności. Jeśli zaś chodzi o robotykę, jest to dziedzina interdyscyplinarna, dzięki czemu stanowi wspaniałe wprowadzenie między innymi do mechaniki, inżynierii czy do praw fizyki.