• SZKOŁA PODSTAWOWA IM. HYMNU NARODOWEGO W BRODNICY

ul. Główna 61 , 63-112 Brodnica

Nasza szkoła jest wiejską placówką do której uczęszczają uczniowie z pobliskich miejscowości z Gminy Brodnica. Na co dzień staramy się wyrównywać szanse edukacyjne między naszymi uczniami, a dziećmi ze szkół miejskich. Na miarę możliwości szkoły organizujemy wiele konkursów, akcji charytatywnych, festynów, imprez lokalnych. W tej organizacji pomocni są rodzice naszych dzieci. Prowadzimy zajęcia dodatkowe takie jak: gra w szachy, taniec, kółko fotograficzne, programowanie. Niestety ilość sprzętu i pomocy dydaktycznych nie jest adekwatna do ilości chętnych. Programowanie cieszy się największym zainteresowaniem. Dwa lata temu udało nam się wygrać konkurs "Z programowaniem za pan brat". W nagrodę otrzymaliśmy m.in. dwa zestawy Lego Mindstorms. Od tej pory uczniowie klasy VIII pod opieką nauczyciela prowadzą zajęcia dla młodszych kolegów. Niestety jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć 6 osób, a chętnych jest kilka razy więcej. Jeśli uda nam się wygrać ten projekt z pewnością nagrody zostaną wykorzystane z wielką radością.