• Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy

ul. Adama Mickiewicza 20A, 89-310 Łobżenica , 89-310 Łobżenica

Myślę, że Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy jest bardzo dobrym pretendentem do wygrania konkursu. Jesteśmy placówką, która zaczyna dopiero przygodę z robotyką. Innowacje dotyczące tego przedmiotu realizujemy od niedawna. Aby zarazić dzieci i młodzież nowymi technologiami potrzebny jest odpowiedni sprzęt i wykwalifikowana kadra. To wszystko można zdobyć w organizowanym konkursie. Jesteśmy szkołą, do której uczęszczają dzieci i młodzież z małych miasteczek i wsi. W związku z tym nie mamy tak dużych i atrakcyjnych możliwości, jak szkoły w dużych miastach. Mimo to chcielibyśmy dać naszym uczniom to co najlepsze i rozbudzić w nich ciekawość świata i zapał do nauki. Nowe technologie to coś, co może zaciekawić dzieci i zaszczepić w nich pasję do informatyki, robotyki i automatyki. Z pewnością w pełni wykorzystamy zdobytą wiedzę i sprzęt, aby kształcić pokolenie młodych inżynierów.