• Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Goliszewie

Goliszew 17 , 62-817 Żelazków

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Goliszewie to niewielka placówka w gminie Żelazków. Szkoła usytuowana na terenie wiejskim oddalona od miasta o 20 km. W związku z tym dostęp do kulturalnego świata, dodatkowych zajęć, nowych technologii jest bardzo utrudniony. Dlatego staramy się zapewnić dzieciom na miejscu możliwość rozwijania swoich zainteresowań, kreatywności. Niestety poprzez ograniczone środki finansowe nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom, a większości rodziców, utrzymujących się głownie z pracy na roli, nie stać na pokrycie realizacji dodatkowych zajęć. Dlatego staramy się nawiązywać współpracę z różnymi ośrodkami, które w ramach wolontariatu odwiedzają naszą szkołę i prezentują nowe technologie, chociażby ostatni dwu-weekendowy projekt pt"Dzieci budują i programują roboty", gdzie grupa wolontariuszy, studentów informatyki z Bydgoszczy przyjechali do nas z robotami Codey Rocky, modułowym zestaw BeCreo, długopisami 3D i przez 4 dni prezentowała naszym uczniom możliwości tych pomocy, dzięki czemu uczniowie mogli poznawać nowe technologie i tajniki programowania. Poza tym jako nauczyciel informatyki wprowadziłam w tym roku szkolnym innowację pedagogiczną "Z kodowaniem i programowaniem na Ty", podczas której rozwijamy nasze kompetencje cyfrowe, ale wykorzystując jedynie dostępne w szkole pomoce i programy, więc nasze możliwości są dość ograniczone. Dlatego nagrody, które oferujecie Państwo w swoim projekcie byłyby spełnieniem naszych "programistycznych" marzeń:)