• Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej

Drążna 38 , 62-400 Słupca

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej jest szkołą, która chce promować nauki ścisłe. Wiemy, że właściwe wykształcenie młodego człowieka, to przede wszystkim uświadomienie mu jego możliwości, pokazanie dróg, którymi może dążyć do osiągania swoich celów i wspieranie w realizacji jego pomysłów. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe ukierunkowanie młodych ludzi do wyboru zawodu, który w przyszłości może otworzyć im drogę do kreowania lepszego świata. Wiemy też, że najlepszy sposób na naukę to ten, który opiera się o praktyczne działanie, dlatego zainteresował nas projekt „Szkoła Małego Inżyniera”.
    Jesteśmy małą, wiejską szkołą, w której corocznie uczy się około 120 uczniów. Staramy się robić wszystko, by nasi uczniowie nie odczuli, że uczęszczając do szkoły wiejskiej cokolwiek tracą. Organizujemy zajęcia w sposób umożliwiający uczniom powiązanie posiadanej wiedzy z praktyką. Wykorzystujemy metody projektowe, by uświadomić uczniom konieczność własnego rozwoju i przejęcia przez nich odpowiedzialności za własną naukę. Zapraszamy naszych uczniów do udziału w warsztatach i wyjazdach umożliwiających im doświadczanie tego, czego uczą się na lekcjach. Od kilkunastu lat organizujemy Festiwal Nauki, w czasie którego uczniowie prezentują społeczności lokalnej swoje projekty edukacyjne. Są to projekty odzwierciedlające ich potencjał edukacyjny, ukazujące ich pomysły i działania.
    Jeśli nasza szkoła wygra organizowany przez Państwa konkurs – będzie to bardzo ważne wydarzenie w życiu społeczności szkolnej i dla okolicznych mieszkańców. Całodniowy festiwal technologiczny, będzie dla wielu uczniów najciekawszym przeżyciem edukacyjnym, z jakim przyjdzie im się spotkać. Nauczycielom, którzy będą mieli szansę uczestniczenia w szkoleniu – otworzy nowe możliwości współpracy z uczniami, a nagrody wzbogacą bazę dydaktyczną szkoły.
    W związku z powyższym czekamy i liczymy na zakwalifikowanie naszej szkoły do konkursu. Wierzymy, że jego wygranie wzmocni u wielu uczniów przekonanie o tym, że studiowanie automatyki i robotyki jest fascynującą przygodą i sposobem na spełnianie marzeń o ciekawej i ważnej pracy w przyszłości.