• Szkoła Podstawowa im. ppor. Alfreda Sofki w Białej

ul. Radolińska, Biała , 64-980 Trzcianka

Szkoła Podstawowa w Białej jest małą, wiejską szkołą położoną na obrzeżach miasta Trzcianka. Z uwagi na to, że większość naszych uczniów nie może brać udziału w zajęciach organizowanych przez większe ośrodki kultury w mieście, głównie ze względów finansowych, swoistym centrum rozwoju i zarazem sercem wsi stała się szkoła. Jej skromny budżet często nie pozwala na organizację zajęć rozwijających pasje. Udział w programie "Szkoła Małego Inżyniera"dałby naszym uczniom możliwość spędzenia czasu w sposób ciekawy, twórczy i rozwijający ich kompetencje kluczowe, z narzędziami które z pewnością trafią w ich młode, chłonne na nowinki technologiczne, gusta. Byłby również doskonałym początkiem do zmotywowania ich do zgłębiania tajników niezwykłego świata nauk ścisłych, bardzo często kojarzonych jako nudne i nieprzydatne w życiu codziennym.