• Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

os. Wichrowe Wzgórze 119 , 61-699 Poznań

Robotyka oraz programowanie dla dzieci to doskonała okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat przez pryzmat nauk ścisłych.

Walczymy o marzenia naszych uczniów. Jeśli wygramy zestaw LEGO Mindstorms będziemy mogli zainicjować prowadzenie zajęć sprzyjających aktywnej pracy w grupach, pozwalających każdemu uczniowi samodzielnie próbować sił w konstruowaniu i programowaniu robotów, doświadczać nowoczesnych form edukacji. Wygrana zapoczątkuje w naszej szkole możliwość uzupełnienia bazy pomocy dydaktycznych o zestawy LEGO Mindstorms oraz prowadzenia dodatkowych zajęć z kodowania i robotyki, które w przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzą uczniów w zawiłą problematykę współczesnej informatyki. Jesteśmy przekonani, że dzięki zestawom LEGO Mindstorms zdobywanie wiedzy z zakresu budowy i programowania robotów sprawią naszym uczniom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umocnią ich wiarę we własne możliwości. Dodatkowo, aktywne formy nauki pozwolą lepiej zrozumieć matematykę, nauki przyrodnicze oraz technikę. Dlatego dzięki wykorzystywaniu wygranej w celach edukacyjnych oraz warsztatom z robotyki uczniowie będą lepiej radzić sobie na zajęciach dydaktycznych, a przede wszystkim rozwiną swoje zainteresowania i świadomie wkroczą w świat nowoczesnych technologii. Wiemy, że przyszli inżynierowie, naukowcy i odkrywcy dzisiaj uczą się w naszej szkole, czekają na aktywizujące, pobudzające i inspirujące wyzwania, by w przyszłości zmieniać świat.