• Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie im. Powstańców WIelkopolskich

Bolesława Krzywoustego 4 , 63-300 Pleszew

Bardzo chcemy być Szkołą Małego Inżyniera!
    Możliwość programowania „robotów” byłaby dodatkowym narzędziem do rozwijania pasji i zainteresowań technicznych naszych uczniów, którzy od najmłodszych lat - wysiłkiem nauczycieli pasjonatów - uczą się kodowania i programowania.
    Rozwijając twórcze pasje dzieci bierzemy także udział w różnych projektach np. CodeWeek a najmłodsi, uczestniczą w Programie edukacyjnym „Uczymy Dzieci Programować”, „ Giganci Programowania".
    Niestety nie stać nas na zakup robotów i klocków Lego. Niektórzy nasi uczniowie, uczestniczą w zajęciach płatnych, organizowanych przez firmy zewnętrzne.
    Udział i zwycięstwo w konkursie, dałoby możliwość uczestnictwa w zajęciach dzieciom, których nie stać na płatne lekcje.
    Zorganizowanie zajęć dałoby naszym uczniom pomysły i narzędzia do rozwijania pasji, a zdobyta w atrakcyjny sposób wiedza z pewnością dałaby im wiele radości i wpłynęła na rozwój technicznych zainteresowań, małym i większym pasjonatom techniki i robotyki.