• Szkoła Podstawowa nr 45 im. ORP POZNAŃ w Poznaniu

Harcerska, 3 , 61-011 Poznań

Nasza Szkoła stara się być nowoczesna oraz spełniająca wymogi bieżącego świata. Prowadzimy liczne koła zainteresowań (naukowe oraz sportowe). Bierzemy udział w licznych projektach, co można zobaczyć na naszej szkolnej stronie internetowej (www.szp45.pl) oraz na facebook'u. W ubiegłych latach byliśmy jedną z czołowych drużyn w Handball - organizowanych przez Volkswagen Poznań. Jesteśmy nastawieni na uczniów i ich potrzeby. Zdajemy sobie sprawę z tego, że świat się zmienia tak samo jak zawody i umiejętności przyszłości. Biorąc udział w projekcie "Szacun dla zawodowców" zdaliśmy sobie sprawę z tego, co jest wymagane od dzisiejszej młodzieży. Chcielibyśmy ich jak najlepiej przygotować do dorosłego życia. Umiejętność programowania i robotyki jest jedną z niezbędnych umiejętności przyszłości. W tym celu, sprzęt do robotyki, do programowania jest wymogiem, na który niestety, ale nas nie stać. Staramy się programować w Micro:bit i w Scratch ale daleko temu do prawdziwej robotyki. Uczniowie chcą się kształcić, a nauczyciele chcą ich uczyć. Inwestycja w naszą szkołę na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.