• Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krotoszynie

ul. 23 Stycznia 20 , 63-700 Krotoszyn

Każdego ucznia naszej szkoły staramy się wyposażyć w wiedzę i umiejętności konieczne do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Niewątpliwie w dzisiejszych czasach koniecznością staje się znajomość programowania urządzeń techniki cyfrowej. Od klasy pierwszej uczymy programowania, uczniowie doskonale znają grę ScottyGo. Swoją wiedzę i umiejętności programowania mogą sprawdzić na wyjazdowych zajęciach z robotyki w Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab w Poznaniu. Podczas warsztatów z robotyki uczniowie dowiadują się z czego składa się robot, jak jest zbudowany, do czego służą poszczególne czujniki oraz samodzielnie programowali roboty podążające za czarno-białą linią. Niestety takiego sprzętu nasza placówka nie posiada. Dlatego udział w Programie Szkoła Małego Inżyniera daje uczniom i szkole szansę poznania wiedzy technicznej na miejscu.