• SZKOŁA PODSTAWOWA NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W POZNANIU

UL. POGODNA 84 , 60-137 POZNAŃ

W Szkole Podstawowej nr 80 w Poznaniu nadszedł czas wielkich zmian. Nowa Pani Dyrektor, dziennik elektroniczny, młoda, prężnie działająca kadra pracownicza. Wszyscy pragniemy, aby w roku szkolnym 2019/2020 działo się u nas jak najwięcej interesujących rzeczy, aby dzieci były dumne z tego, że są uczniami osiemdziesiątki. Jednakże aby tak się stało szkoła potrzebuje wzbogacić swoje wyposażenie. Zestaw robotów Lego Mindstorms EV3 to nie tylko kształtowanie sprawności manualnej, ale także wykorzystanie praktycznych wiadomości w dziedzinie sterowania stworzonymi przez dziecko konstrukcjami, dzięki zastosowaniu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej łączności. Praca z takim zestawem klocków urozmaiciłaby niejedne zajęcia informatyki, matematyki (np. z robotem EV3 możemy oszacować narysowaną przez nauczyciela odległość albo sprawdzić ile obrotów musi wykonać koło robota, aby przejechać odległość 70 cm) czy innych przedmiotów ale pozwoliłaby na rozpoczęcie samodzielnie funkcjonujących zajęć z programowania oraz robotyki dla starszych klas szkoły podstawowej. Zastosowanie robotów w edukacji szkolnej niesie za sobą niezliczoną ilość korzyści zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Przede wszystkim pomaga rozwijać umiejętność logicznego myślenia oraz samodzielnego rozwiązywania problemów przy bardzo wysokim poziomie atrakcyjności zajęć dla ucznia. Szkoła Podstawowa nr 80 im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu chce się rozwijać razem z Lego Mindstorms i kształcić przyszłych inżynierów.