• Szkoła Podstawowa Specjalna im. Arkadego Fiedlera nr 107 w Poznaniu

ul. Dąbrowskiego 73 , 60-523 Poznań

Nasza szkoła jest placówką dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W naszej szkole są uczniowie z autyzmem, z lekką i umiarkowana niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Nasi uczniowie pomimo swoich ograniczeń, posiadają wiele zainteresowań, które chcielibyśmy rozwijać. Obecnie bardzo modne są zestawy LEGO, na które niestety szkoła nie może sobie pozwolić, a które uczniowie lubią i chętnie z nich korzystają np. w domu. Dlatego też bardzo zależy nam, żeby wyposażyć szkołę w rzeczy, które uczniowie lubią i przy których chętnie będą spędzać czas, jednocześnie rozwijając swoje zdolności manualne oraz ćwicząc koordynację wzrokowo-ruchową. W końcu najlepsze efekty daje nauka poprzez zabawę!