• Szkoła Podstawowa w Sarbi

Sarbia 1 , 64-700 Sarbia

Szkoła Podstawowa w Sarbi jest niewielką szkołą wielkich możliwości! Szkoła usytuowana jest na wsi, gdzie dostęp do technologicznych nowinek jest znacznie ograniczony. Staramy się w miarę możliwości wprowadzać TIK, tak aby rozbudzić ciekawość poznawczą uczniów, jak również niwelować monotonię prowadzonych zajęć. Nasza szkoła wyposażona jest w projektory, tablice i ekrany multimedialne oraz tablety. Ponadto niedawno zostały zakupione roboty Photon, na które z niecierpliwością czekamy. Na zajęciach świetlicowych uczniowie uczą się kodowania i podstaw programowania. W tym roku milusińscy z najmłodszych klas z dużym zapałem realizowali projekt "CodeWeek". Dużym atutem naszej szkoły jest niewielka liczebność uczniów w klasach, co sprzyja procesowi indywidualizacji. Bez większych problemów diagnozujemy uczniów wykazujących specyficzne zdolności w zakresie przedmiotów ścisłych, czy też humanistycznych. Następnie wspólnie pracujemy nad rozwojem zdiagnozowanych kompetencji, które uczniowie z dużym powodzeniem prezentują na różnych konkursach. Nasza szkoła jest zagłębiem utalentowanych warcabistów, którzy niejednokrotnie osiągali sukcesy na arenie Polski, Europy, a nawet świata. Uczniowie stale doskonalą umiejętność gry w warcaby i szachy, rozwijając przy tym logiczne myślenie. Całodniowy Festiwal Technologiczny będzie dla nas niesamowitą edukacyjną przygodą, która w dużym stopniu przybliży nam nieuchwytny postęp technologii.