Szkolenia dla nauczycieli

Za nami ostatni etap III edycji Szkoły Małego Inżyniera. Już po wakacjach, w 13 szkołach, które zwyciężyły w tej edycji, rozpoczną się zajęcia z budowy i programowania robotów na bazie otrzymanych od Volkswagen Poznań klocków LEGO® MINDSTORM EV3.

Szkolenie dla nauczycieli daje nam pewność, że przekazane szkołom klocki będą odpowiednio wykorzystywane dając dzieciakom możliwość rozwoju i dostęp do nowoczesnych metod nauczania.

Do tej pory certyfikaty szkolenia wręczyliśmy już ponad 80 nauczycielom ze szkół w całej Wielkopolsce. Najbardziej zależy nam na tym, aby zdobytą wiedzę przekazywali w sposób interesujący i atrakcyjny. A ufundowane przez Volkswagen Poznań klocki służyły jak największej liczbie naszych Małych Inżynierów.

Zadania, które przygotowaliśmy dla przyszłych mentorów wcale nie były łatwe. Wierzymy jednak, że złapali bakcyla, którego już niedługo przekażą swoim podopiecznym. Trzymamy kciuki, aby już niebawem, robotyka i programowanie znalazły się w każdym planie lekcji!