Zakończyliśmy głosowanie!

Zakończyliśmy głosowanie w II edycji programu „Szkoła Małego Inżyniera”! Walka o miejsce w zwycięskiej trzynastce trwała praktycznie do samego końca. Tak duże zainteresowanie i determinacja głosujących pokazuje, jak istotna społecznie jest kwestia sprawnej i atrakcyjnej edukacji technicznej w szkołach.

Do udziału w tegorocznej edycji projektu zgłosił się 141 szkół podstawowych i gimnazjów z wielkopolski, które przez dwa tygodnie zbierały głosy poparcia. Łącznie w czasie głosowania w II edycji programu „Szkoła Małego Inżyniera” w ciągu zaledwie 14 dni oddano ponad 550 000 (!!!)  głosów.

Poniżej prezentujemy pełną oficjalną listę trzynastu laureatów II edycji programu „Szkoła Małego Inżyniera”.

 1. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wolsztynie
 2. Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu
 3. Zespół Szkół w Kleszczewie
 4. Prywatna Szkoła Podstawowa "Kuźnia Talentów" w Lusówku
 5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach
 6. Szkoła Podstawowa im. gen. Kazimierza Glabisza w Odolanowie z oddziałami gimnazjalnymi
 7. Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
 8. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pyzdrach
 9. Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie
 10. Szkoła Podstawowa nr 54 im. Jana Kasprowicza w Poznaniu
 11. Szkoła Podstawowa w Fałkowie
 12. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku
 13. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie

Każda z trzynastu zwycięskich szkół otrzyma dokładnie taki sam zestaw nagród do promocji oraz nauki przedmiotów ścisłych w swoich placówkach. W skład zestawu wchodzą:

 • Środki na zakup zestawów klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 o wartości 6000 złotych! To niesamowicie uniwersalny oraz zaawansowany technologicznie zestaw klocków LEGO, który pozwala na samodzielne konstruowanie i programowanie robotów z wykorzystaniem łatwego i przyjaznego oprogramowania.
 • Festiwal technologiczny, który odbywa się w zwycięskiej szkole – pokaz oraz seria niezwykłych stanowisk edukacyjnych i warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły.
 • Certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. W czasie szkolenia nauczyciele poznają zasady działania klocków, podstawy programowania oraz samodzielnie zbudują i zaprogramują pierwszego robota. Podczas szkolenia prowadzący przedstawią również propozycje i możliwości wykorzystania zestawów do robotyki w codziennej pracy z uczniami. Na koniec dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia fabryki Volkswagen Poznań.

Serdecznie gratulujemy wszystkich zwycięzcom  - przede wszystkim determinacji w zaangażowaniu lokalnych społeczności przy zbieraniu głosów poparcia. Integracja tych obszarów to wartość dodana naszego projektu. Wszystkim pozostałym szkołom dziękujemy za trud i walkę do samego końca. Wrócimy za rok – to szansa, na to by znów stanąć do walki i rywalizować o unikatowy zestaw nagród dla promocji i nauki przedmiotów ścisłych.

Wszystkim szkołom, dyrektorom, nauczycielom, dzieciom, rodzicom, ciotkom, wujkom  sąsiadom– absolutnie wszystkim głosującym jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok! :)

Dowiedz się więcej

Przeczytaj także...

Inicjatorzy projektu

Organizatorzy