• Zespół Szkół w Klęce

Klęka 9 , 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Podobnie jak Państwo ,,Wierzymy, że wiedza przekazana w sposób ciekawy, nowoczesny i interesujący dla uczniów jest kluczem do sukcesu". Dziś trudno wyobrazić sobie nastolatka, który potrafiłby obejść się bez nowych technologii. My jako mała wiejska szkoła staramy się sprostać wymogom dzisiejszych czasów i wzbudzić zainteresowanie ucznia podczas zajęć wprowadzając nowe, innowacyjne sposoby nauczania. Zajęcia z robotyki to szansa dla naszych uczniów na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Jest to też szansa na rozwój kreatywności i zdolności manualnych.
    Robotyka jest przedmiotem przyszłości, a jej edukacja powinnością, niezależnie od przyszłej ścieżki zawodowej, jaką wybiorą młodzi ludzie. Dlatego w Szkole w Klęce na różnych etapach edukacji, chcielibyśmy zaproponować wszystkim uczniom możliwość udziału w zajęciach z robotyki. Nie będzie to jednak możliwe bez wygranej w konkursie. Jedynym sposobem przekazania tej wiedzy jest bowiem praktyka i wygrana w konkursie na pewno by nam to umożliwiła.
    Wierzymy, że zaszczepienie w młodych ludziach pasji do robotyki, kreatywności oraz zaangażowania w rozwiązywanie problemów zaprocentuje w przyszłości.