• Zespół Szkół w Nekli Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nekli

62-330 Nekla, ul. Szczepańskiego 7 , 62-330 Nekla

W naszej szkole już po raz drugi prowadzona jest innowacja pt. "Młodzi programiści". Nasi uczniowie są żywo zainteresowani nowymi technologiami: małymi i dużymi robotami , obsługą drukarki i projektowaniem modeli 3D, ploterem, dronami, badaniem czystości powietrza, kierunku wiatru i ciśnienia atmosferycznego za pomocą szkolnej stacji meteorologicznej. Uczniowie z wielkim zapałem przystępują do zadań związanych z robotyką i programowaniem, które prowadzone są w naszej szkole przez nauczycieli uczących informatyki - p. Marka Wasiaka i p. Zofię Konecką. Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie szkoły: szkola.nekla.pl. Uczniowie zainteresowani są obejrzeniem procesu automatyzacji podczas produkcji samochodów Volkswagen. Bardzo przydałyby się nam pomoce techniczne np. klocki mindstorms, małe robociki i inne, aby jeszcze bardziej rozwijać zainteresowania uczniów nowymi technologiami, zachęcać ich do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej.