• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starkowie

Starkowo 94 , 64-234 Przemęt

Szkoła Podstawowa w Starkowie jest dynamicznie rozwijającą się placówką. Uczęszcza do niej 165 uczniów i są wśród nich dzieci interesujące się programowaniem i robotyką. Organ prowadzący (SGE "Przyjaciele Szkoły") dokłada wszelkich starań by umożliwić dzieciom start w świat technologii, jednak nie jest w stanie zapewnić im tego co program Szkoła Małego Inżyniera. Jesteśmy przekonani, że zestaw nagród uatrakcyjni zajęcia nie tylko z techniki, ale również matematyki i informatyki. Wiedza przekazana uczniom w atrakcyjny sposób zostanie w ich głowach na dłużej, a wielu z nich z pewnością zainspiruje do dalszej pracy. W szkole będzie można zorganizować zajęcia pozalekcyjne lub koło zainteresowań dla miłośników programowania i robotyki. Warto wspomnieć, że w klasie VIII i III gimnazjum są uczniowie, którzy wybierają się do klas o profilu związanym z naukami ścisłymi, a ich marzeniem w przyszłości to studia na politechnice.